ROZUMIEMY RZEPAK

Dowiedz się czym jest RAPOOL i jakie są nasze zasady

KOMPETENCJE

Zajmujemy się rzepakiem od 120 lat

Pierwsze programy uprawy rzepaku firma RAPOOL wprowadziła 120 lat temu. To właśnie u nas znajdują się początki europejskiej uprawy rzepaku. Źródłem sukcesu upraw rzepaku w Europie jest współpraca  trzech hodowców-wspólników, którzy tworzą RAPOOL. Firma RAPOOL posiada największe doświadczenie w zakresie hodowli rzepaku. Odmiany RAPOOL znacząco zmieniły i udoskonaliły uprawę rzepaku. Dzięki firmie RAPOOL rzepak stał się ekonomicznie i ekologicznie cenną rośliną uprawną.

PLONY

Odmiany mieszańcowe o maksymalnej wydajności

Ponad 20 lat temu firma RAPOOL wprowadziła do sprzedaży pierwsze odmiany mieszańcowe z własnej hodowli. Dzisiejsze odmiany mieszańcowe RAPOOL zapewniają większe zbiory nasion i wyższy plon oleju. Stanowią idealną odpowiedź na aktualne zapotrzebowania, jak uproszczona uprawa gleby, redukcja nawożenia oraz stosowania środków ochrony roślin, elastyczność zbioru plonów i czasu siewu czy zmiany klimatyczne. Każdy region posiada własne uwarunkowania agroklimatologiczne. Firma RAPOOL oferuje wiele zarejestrowanych i sprawdzonych odmian dla wszystkich szerokości geograficznych. Analiza różnych doświadczeń i stała wymiana informacji pomiędzy doradcami a rolnikami pozwala na właściwe doradztwo w zakresie uprawy i tym samym na powstawanie odmian o maksymalnej stabilności plonów. Jesteśmy najlepsi w małych rzeczach.

Hodowla

Największa sieć hodowli rzepaku w Europie

Mnogość programów prowadzonych przez należące do spółki zakłady oferuję niepowtarzalną i wyjątkową różnorodność genetyczną. Firma RAPOOL posiada największą sieć hodowli rzepaku w Europie. W ponad 180 miejscach i na ponad 100 000 ha pól odbywa się ciągła kontrola i optymalizacja wydajności odmian oraz możliwości uprawy. Szeroki zakres doświadczeń i perspektywiczne myślenie pozwalają już dzisiaj firmie RAPOOL na uprawę odmian o maksymalnej wydajności i specjalnym przystosowaniu do przyszłych wymagań.

Firma RAPOOL wykorzystuje najnowsze metody analityczne i techniczne środki pomocnicze, jak np. drony, czujniki i skanery do lokalizowania oraz selekcjonowania właściwości odmian i ich optymalnego wykorzystania do upraw.

Doradztwo

Praktyka i partnerstwo

Firma RAPOOL oferuje rozbudowane koncepcje doradzania w zakresie wydajnego rolnictwa. Oprócz kompetentnego doradztwa praktycznego na miejscu, działalność informacyjna prowadzona jest także podczas wielu imprez branżowych, targów, wystaw itp. Dzięki temu firma RAPOOL jest kompetentnym partnerem dla rolnictwa. Jesteśmy zawsze blisko Ciebie. Zarówno w kwestii nasion, jak i techniki uprawy firma RAPOOL skutecznie pomaga rolnikowi w poprawie plonowania rzepaku.

Jakość

Kompleksowa  produkcja materiału siewnego

Wszystko od jednego producenta. Firma RAPOOL zajmuje się kompleksowo badaniami, uprawą, produkcją nasion, technologią zaprawiania oraz sprzedażą. Dajemy z siebie to co najlepsze.

RAPOOL oferuje nasiona rzepaku najwyższej jakości. Zapewniamy szybkie dostawy.

Firma RAPOOL sama stawia sobie najwyższe wymagania dotyczące jakości i konsekwentnie je realizuje.

RAPOOL Polska Sp. z o.o.

ul. Straszewska 70

62-100 Wągrowiec
Polska, woj. wielkopolskie
telefon: +48 (67) 26 80 710

faks: +48 (67) 26 80 715

Dane  rejestrowe

RAPOOL Polska Sp. z o.o. :

Sąd Rejonowy w Poznaniu
XXI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS: 0000142209,
Kapitał zakładowy: 1.600.000 PLN,

Zarząd: Andrzej Duszejko, Leszek Goliński, Johannes Peter Angenendt, Dietmar Brauer