TECHNOLOGIA

RAPOOL Polska troszczy się o wysoką jakość nasion od początku procesu ich wytwarzania. Wyprodukowany,  zazwyczaj we Francji, kwalifikowany materiał siewny odmian mieszańcowych rzepaku zostaje poddany procesowi zaprawiania i tak przygotowany trafia do naszych odbiorców. Zależy nam szczególnie na tym, aby nasiona były najwyższej jakości i spełniały oczekiwania rolników.

 

Zaprawianie

Nasiona rzepaku są zaprawiane porcjową zaprawiarką marki Niklas, gdzie przy jednym cyklu zasypuje się do 200 kg surowca. Zaprawianie odbywa się metodą na mokro z użyciem specjalnych polimerów. Tak przygotowane nasiona posiadają trwałą, niepylącą otoczkę, gwarantującą bezproblemowy i precyzyjny wysiew. Wyrób gotowy, nasiona zaprawione, trafiają na automatyczną linię pakującą firmy Chronos-Richardson. Jedynie układanie worków na palecie odbywa się przy udziale pracowników. Linia zaprawiająca jest w pełni zautomatyzowana, a do obsługi wystarczy jedna osoba.

 

Przechowywanie

Przechowywanie nasion do momentu zapakowania gotowego materiału siewnego w worki odbywa się w specjalnych kontenerach zapewniających zachowanie optymalnych warunków i parametrów jakościowych materiału siewnego.

 

Od 2015 roku firma posiada certyfikat ESTA, co oznacza,  że cały proces przygotowania nasion podlega dodatkowo ścisłym procedurom zawartym w tym systemie zapewnienia jakości zaprawiania nasion.

RAPOOL Polska Sp. z o.o.

ul. Straszewska 70

62-100 Wągrowiec
Polska, woj. wielkopolskie
telefon: +48 (67) 26 80 710

faks: +48 (67) 26 80 715

Dane  rejestrowe

RAPOOL Polska Sp. z o.o. :

Sąd Rejonowy w Poznaniu
XXI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS: 0000142209,
Kapitał zakładowy: 1.600.000 PLN,

Zarząd: Andrzej Duszejko, Leszek Goliński, Johannes Peter Angenendt, Dietmar Brauer

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI RAPOOL Polska Sp. z o.o.